Haber

Ahmet Davutoğlu, ‘Bir Kira Bir Ev’ Kampanyası Kapsamında Deprem Mağduru Ailenin Bir Yıllık Kirasını Karşılayacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı ‘Bir Kira Bir Ev’ kampanyasının canlı yayınına katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte bir ailenin bir yıllık kirayı karşılayacağını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim 2020 İzmir depremi sonrası İzmirli depremzedeler için başlattığı ‘Bir Kiralık Bir Ev’ kampanyası, Kahramanmaraş merkezli depremzedeler için devam ediyor. Halk TV’de bu akşam düzenlenen ‘Bir Kira Bir Ev’ kampanyasına çok sayıda vatandaş bağışta bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da bugün Halk TV’de ‘Bir Kira Bir Ev’ kampanyası için telefonla canlı yayına katılarak depremzede bir ailenin bir yıllık kirasını eşi ve kendisi adına ödeyeceğini duyurdu. . Davutoğlu şunları söyledi:

“Öncelikle bu büyük afet nedeniyle milletimize ve depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Millet olmak, ortaya çıkan bir kimliktir. Dayanışma ile büyük imtihanlarda.Bu itibarla tüm bu süreçte depremzedelerin acılarını dindirmeye çalışan tüm gönüllü kuruluşlara ve sivil toplum kuruluşlarına, toplum kuruluşlarına ve tüm yetkililere bir teşekkürü bir borç bilir, saygılar sunarım. Bu keyifli kampanya vesilesiyle bir kez daha teşekkür etmek için.

“HATAY’A KONTEYNER MERKEZİ İNŞA ETTİK”

Depremin ilk anından itibaren parti olarak çok geniş kampanyalarla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Hatay’da konteyner şehir kurduk. 150 civarında depremzedeye ulaşmaya çalıştık. Artık sadece siyasetçiler olarak değil, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak milletimizin emrindeyiz. Eşim Sare Hanım ile birlikte bir ailenin bir yıllık kirasını karşılayarak bu kampanyaya mütevazi bir katkı sağlamak istiyoruz. Depremzedelere yuva sağlamaya çalışan tüm yetkilileri tebrik ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu