Haber

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Soyer’in tarımsal yatırım yok açıklamasına tepki gösterdi.

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in tarımsal üretime yatırım yapılmadığı yönündeki tezlerinin temelsiz ve gerçek dışı olduğunu belirtti.

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Soyer’in görev ve sorumluluk alanı dışındaki her bahse müdahale ettiğini belirterek, açıklamalarının boş ve cahilce olduğunu söyledi.

Kırkpınar, “İzmir ve vatandaşlarının binlerce sorunu varken Soyer hep görev sahasının dışına çıkıyor ve tarımın desteklenmediğini savundu. Sadece eleştirmek için konuşan Soyer, kamu yatırımlarını eleştirecek son kişidir. 20 yılda Cumhuriyet tarihinde yapılmayan yatırımları gerçekleştiren hükümetlerimizin sağlıktan eğitime, sağlıktan eğitime her alanda tarım ve hayvancılık alanında yaptığı yatırımları kimsenin eleştirmeye hakkı yoktur. Ulaşımdan altyapıya, tarımdan hayvancılığa.

Türkiye’nin tamamında olduğu gibi İzmir’de de tarımsal üretim yapan hem çiftçiye, hem üreticiye hem de sanayiciye gerekli takviyelerin verildiğini kaydeden Kırkpınar, “Devlet olarak yaptığımız yatırım ve desteklerle ihracatımızı artırdık. 2002’de 3.8 milyar dolar olan gıda ve tarım alanında 2022’nin prestijiyle 2022’yi 30 milyar dolara çıkardık. Tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de hem üretici ve üreticilerimize hem de tarıma yatırım yapan sanayicilerimize destek olmaya devam edeceğiz. 20 yıldır ülkemiz tarımının gelişmesi ve rekabet gücünün artırılması için değerli katkılar ve yatırımlar sağlayarak Ar-Ge altyapımızı güçlendirdik.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu