Haber

Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock taziye defterini Berlin Büyükelçiliği’nde imzaladı

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen deprem nedeniyle Berlin’deki Türkiye Büyükelçiliği’nde açılan taziye defterini imzaladı.

Baerbock, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti ve son gelişmeler hakkında bilgi aldı.

Baerbock taziye defterine şunları yazdı: “Bu yıkıcı depremin haberi ve görüntüleri beni ve tüm ülkemizi derinden etkiledi. Hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla birlikte sizlerle birlikte hayatını kaybedenlerin yasını tutuyoruz. Çevremizdeki hemen hemen herkes. Ülkenin etkilenen bölgeden tanıdıkları, dostları var hatta oradan geliyorlar. Dolayısıyla sizin acınız bizim acımızdır. Almanya olarak Türkiye’deki insanların yanındayız ve yardım etmeye devam edeceğiz.” sözleri yazdı.

Berlin Büyükelçiliği’nde açılan taziye defteri, daha önce Berlin’de Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Federal Meclis Başkan Yardımcısı Aydan Özoğuz, İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Tarım Bakanı Cem Özdemir ve yabancı misyon şefleri tarafından imzalanmıştı.

catalzeytinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu