Ekonomi

Asya borsalarında ABD enflasyon verilerinin ardından karışık seyir

Asya-Pasifik piyasaları, ABD’de beklenenden düşük enflasyonun piyasaların enflasyonla mücadelede “yumuşak iniş” görebileceği umutlarını artırmasının ardından Cuma günü karıştı.

Dow Jones tarafından ankete katılan ekonomistlerin yüzde 3,3’ünün hemfikir olduğu üzere, Temmuz ayında tüketici fiyatları yıllık bazda yüzde 3,2 arttı. altında sol. Aylık bazda enflasyon tahminlerle uyumlu olarak yüzde 0,2 arttı.

Rapor ayrıca, gerçek ortalama haftalık faydaların geçen ay değişmediğini ve bunun bir başka olumlu işaret olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, gıda ve enerji fiyatlarını içermeyen çekirdek enflasyon oranı, Ekim 2021’den bu yana en düşük seviye olan yüzde 4,7 oldu.

Asya’da, Avustralya’da S&P/ASX 200 yatay çizginin marjinal altında yer alırken, Güney Kore’de Kospi yüzde 0,17 ve Kosdaq yüzde 0,5 yükseldi. Japon piyasaları resmi tatil nedeniyle kapalı.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 0,1 düşerken, Çin ana karasındaki hisse senetleri de genel olarak düştü ve CSI300 endeksi düz bir çizgiye yakın işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu