Haber

Bakan Çavuşoğlu’ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Depremden bu yana yürütülen çalışmalarda ön saflarda yer alan tüm kadınlara şükranlarımı sunuyor, kadın şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizde yaşanan deprem felaketi, direnci, dirayeti ve zor şartlara çabuk uyum sağlayabilen kadınlarımızın, yaralarımızın sarılmasında ve evlerimizin yenilenmesinde en büyük gücümüz olacağını bir kez daha göstermiştir. Ülkemiz aktiftir. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabulünün 75. yılını kutlarken, uluslararası ve bölgesel kuruluşlar nezdinde yürütülen faaliyetlere aktif olarak katkı sağlamaya devam ediyoruz. toplumun her alanında kadının konumunu güçlendirmek için.

Birleşmiş Milletler’in bu yıl Dünya Kadınlar Günü için belirlediği ‘dijitalleşme’ teması, kadınların ve kız çocuklarının teknoloji ve dijitalleşmenin sunduğu bilgi ve yeni beceriler kazanma fırsatlarına erişiminin değerini bir kez daha vurguluyor. Bu doğrultuda hepimizin yapacağı çalışmalar, geleceğin liderleri olan kızlarımızın bu alanda eğitimleri ve gelişimleri, yaşadığımız çağda en önemli önceliklerimizden birini oluşturmaktadır. Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha, depremden bu yana yürütülen çalışmalarda en ön saflarda yer alan ve yardım eli uzatan diğer milletlerden kadınlar da dahil olmak üzere tüm kadınlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyor, kadınlarımızı bir kez daha anıyorum. kadın şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu