Haber

Bakan Nabati, prefabrik yapılar ve konteynerlerde KDV indirimi kararını değerlendirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle büyük devlet ilan edilen 10 ilde konut olarak kullanılacak prefabrike konteynerlerde KDV oranını yüzde 1’e indirme kararı aldıklarını bildirdi. depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşılıyor.

Bakan Nebati yaptığı yazılı açıklamada, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında bugün yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararını değerlendirdi.

“Yüzyılın afeti” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen 10 ilde prefabrike yapı ve konteynerlerin afetzedeler, AFAD, genelge ve afetzedeler gibi ilgili kanunda belirtilen kurum ve kuruluşlara teslimi katma bütçeli apartman daireleri, il özel idareleri, belediyeler ve köylerde montaj ve montaj hizmetleri dahildir. Nebati, yıl sonuna kadar KDV oranının yüzde 18’den yüzde 1’e indirilmesi kararının gerekçesine dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“6 Şubat’ta Kahramanmaraş, Pazarcık ve Elbistan illeri ile Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde yaşanan depremler nedeniyle ülke olarak üstesinden gelmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu itibarla depremden etkilenen vatandaşlarımızın en önemli ihtiyaçlarından biri olan barınma ihtiyacının karşılanması noktasında değerli bir adım atıyoruz. heyet ve montaj işleri dahil prefabrik yapılar ve konteynerler için KDV oranını bu yıl sonuna kadar yüzde 1’e indiriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu