Haber

Makedonya’da tarih yazan Oktay Derelioğlu, Süper Lig devini işaret etti: Hoca olarak görüşeceğiz

Beşiktaş’ın efsane golcüsü Oktay Derelioğlu, teknik direktörlük kariyerinde de futbolculuk yapıyor. Genç teknik adam, yıllar sonra Makedonya 2. Lig ekibi FK Gostivar’a yükselmeyi başardı. Haberler.com YouTube kanalında Gökay Kalaycıoğlu’na konuşan Oktay Derelioğlu, Makedonya’daki başarılarını ve hedeflerini anlattı.

“MAKEDONYA 1. LİGİNE GOSTIVAR’LA KATILDIK”

Oktay Derelioğlu yaptığı açıklamada, “2021-2022 döneminde Makedonya’da Gostivar takımını 1 puanla aldık. Ve geçen sene herkes küme düştüğünde hiçbir şey bilmiyorsunuz, toplumunuzu, toplumunuzu tanımıyorsunuz. oyuncu hakem senin.Geçen sezon bizim için daha zordu ve 4.sırada bitirdik.Doğru yapılanma ve doğru kadro ile yönetimle birlikte bir bütçe planlaması yaptık.Başkan ve oradaki yönetime teşekkürler.Yükselttik. takımı iyi bir planlama ile 1. Lig’e çıkardı.Şu anda biraz araştırma yaptım.Türkiye’de Avrupa’da bir takımı bir üst lige çıkaran bir takım.Hoca yok çok şükür.” söz konusu.

“BEŞİKTAŞ’TA ÖĞRETMEN OLARAK BULUŞACAĞIZ”

Derelioğlu, bir gün Beşiktaş’ta çalışacağına inandığını söyleyerek, “Bir kez olsun Beşiktaş’ın başında hoca olarak buluşacağız inşallah çalışmamızla, emeğimizle.” sözlerini kullandı.

“GEREKLİ İLGİ GÖRMÜYORUZ”

Makedonya’daki rakamlara da değinen Derelioğlu, “Gerekli ilgiyi görmüyoruz. Bir iki gazete manşet oldu, yazdı, çizdi. Üretimin suni başarı olmadığını söylüyoruz. Biz sadece ürettik. 47 maç 32 galibiyet 10 beraberlik 2 yılda 5 mağlubiyet. Geçen sene 5 mağlubiyet aldı ve sen bu sene namağlup bir şampiyonsun.” söz konusu.

“Farklılıklarımız Var”

Ayrılık süreciyle ilgili olarak Oktay Derelioğlu, “Görüş ayrılıklarımız vardı. Ligde 3-4 maç kalmıştı ve ben kendi yardımcılarımı orada bıraktım. Kolay oldu. Bu fikir ayrılıkları her yerde olabilir. Maceramı noktaladım. ve Makedonya’da macera. Ama hayatın ne getirdiğini bilemezsin.” dedi.

“KENDİ BİLGİMİZİ ÖNE ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

Kendi ülkemde bir şeyler başarmak istiyorum. Kendi ülkemde bugün birçok insana pek çok fırsat veriliyor. O fırsatlardan birini yakalarsak, Allah nasip ederse, kendi yeteneğimizi, bilgimizi ön plana çıkarmak istiyoruz. Buna o da inanıyor. Ama olacak, ama Tanrı bilir.”

pazaryeriajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu