Haber

Maraş’ta yıkılan Ebrar Sitesi’ndeki pazarın sahibi alacaklı defterini yırttı:

Depremi ağır hasarla atlatan T Blok’un tabanındaki 60 metrekarelik dükkanı işleten Cuma Akgöz, 13 yıldır dost olduğu insanları kaybetti.

Sitede meydana gelen sarsıntıdan ancak 3 gün sonra kurtulmayı başaran Akgöz, kontrollü olarak yıkılması planlanan T Blok’ta bulunan dükkanını ziyaret etti. Harabelerin ortasında başıboş dolaşan Akgöz, yanında getirdiği kredi defterini yırtıp borçlarını sildi. Cuma Akgöz, büyük bir felaketin yaşandığını ve depremlerde sevdiği insanları kaybetmenin üzüntüsü içinde olduğunu dile getirdi.

Sitede daha çok memurların ikamet ettiğini anlatan Akgöz, şunları kaydetti:

“İnsanların gönlünü, aklını kazandım. Çok emek verdim. Buradaki insanların çoğu memurdu. Genelde Maraş dışından insanlardı. Öğretmenlerimiz, polis kardeşlerimiz vardı. Burada bir aile ortamı oluşturdum. Çocuklarını bana emanet edebilirlerdi.Depozito bırakılacağı zaman anahtarı bana bırakırlardı.Gidecekleri zaman bana bırakırlardı.Öyle güzel bir ortamım oldu ki.”

Depremlerin ardından hızla tanıdığı insanları kurtarmak için olay yerine koştuğunu anlatan Akgöz, “Çok sevdiğim insanları kaybettim. Bunun acısı beni çok üzdü. Sevdiğim insanları bu enkazda aradım ve aradım. bulamadım. Yapabileceğim bir şey yoktu, çaresizlik vardı. İlk saatlerde insanlar bağırıyordu. Sevdiğim insanları kaybettim.” sözlerini kullandı.

‘HAKLARIMI HELAL EDİYORUM’

Ebrar Sitesi sakinlerinden alacaklarını tahsil etmekte sıkıntı yaşamadığını anlatan Akgöz, şunları kaydetti:

“Memur olan ağabeylerimiz ayın 15’inde gelip borçlarını ödüyorlardı. Memur olmayan ağabeylerimin de belli bir geliri vardı. Onlar da borçlarını düzenli ödeyebiliyorlardı ama o gün olduğu için borçlarını ödüyorlardı. Böyle bir felaket, borçlarını haklı çıkarıyorum.Böyle bir felakete yakalandıkları için borçlarını ödemeden gittiler.Bu başımıza gelebilirdi.Onlara vefa borcum olduğu için böyle bir karar verdim. Onları seviyorum. Onlara hayır dua ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

haber-artova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu