Haber

Mexico City’deki Metro İstasyonu’nda Bir İşçi Elektrik Çarpması Sonucu Öldü

Meksika’nın başkenti Mexico City’deki Oceania metro istasyonunda iki misyonla yürürken dengesini kaybedip rayların üzerine düştü. Polislerden biri elektrik akımına kapıldı ve öldü.

Meksika’nın başkenti Mexico City’de dün B hattı üzerindeki Okyanusya istasyonunda iki metro işçisi raylar üzerinde yürürken dengelerini kaybederek rayların üzerine düştü. Çalışanlardan biri rayların yanındaki elektrik limitine temas ederek akıma kapılırken, diğer çalışan ise şans eseri akıma düşmedi.

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, elektrik akımına kapılan işçinin hayati belirtisinin bulunmadığını ve elektrik çarpması sonucu hayatını kaybettiğini belirledi.

Mexico City Metro yetkilileri olayla ilgili yaptığı açıklamada, hayatını kaybeden istasyon şefinin görevi nedeniyle rayların üzerinde olduğunu ancak güvenlik önlemi olarak o sırada raylardaki elektrik akımının kesilmesi gerektiğini belirtti.

Mexico City Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı ve karakolda incelemeler yaptı. Olay anı, istasyondaki güvenlik kameraları ve yolcular tarafından anbean kaydedildi. – MEKSİKA ŞEHRİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu