Haber

Samsun’da 274 bin öğrenci eğitime başladı

Samsun’da 274 bin öğrenci derse başladı

Deprem bölgesinden 1157 öğrenci eğitime başladı

SAMSUN – Samsun’da 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ikinci dönemi için 274 bin öğrenci zilin çalmasıyla derslerine başladı. Sallanan bölgeden kente gelen 1157 öğrenci eğitime başladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle eğitime ara verilmesinin ardından deprem bölgesi dışındaki 71 ilde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrenciler bugün derse başladı. Samsun’da Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda, kurumların misafirhanelerinde, otellerde ve yurtlarda kalan ailelerin çocukları da eğitime başladı. Depremin ardından okulların normalleşme sürecinde en aktif kurumların ortasında yer aldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, depremzedelerin en yeterli eğitimi alabilmeleri için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

“Deprem bölgesinden 1157 öğrenci okullarımıza yerleştirildi”

Depremzede öğrencilere yönelik faaliyetler hakkında bilgi veren Müdür Ağar, “İkinci eğitim öğretim dönemimiz bugün prestijli bir şekilde başladı. Büyük bir afetin ardından okullarımız normalleşme sürecinde en aktif kurumların ortasında yolunu buluyor. aslında öğrencilerimizin bir an önce okullarında eğitim almaları için kritik bir aşama.Bugün prestijli bir şekilde okullarımızda deprem bölgesinden gelen 1157 öğrencimizi buradaki okullara yerleştirdik.Ulaşabildiğimiz ve 1157 çocuğumuz var. Kayıtlı.Yerleşmeler devam ettikçe bu sayı artıyor.Okullarımıza yerleşen tüm depremzedelerimizi rehberlik servisimiz ile ilişkilendirdik.Bunun yanında depremin olumsuz etkilerini en aza indirmek için tüm okullarımızda psikososyal çalışmalar başlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığımız psikososyal planını yayınlamıştır.Günün prestiji ile psikoeğitim proğramı şeklinde başvurular yapılmaktadır. okullarımızdaki öğretmenlerimize, beyin sarsıntısından etkilenen öğrencilerimize ve ailelerine koçlar.

haber-demre.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu