Ekonomi

Şehirlerarası otobüs biletlerine zam yapılmayacak

Türkiye Otobüs Şoförleri Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, şehirlerarası otobüs fiyatlarının bu yıl aynı kalacağını açıkladı.

2020 yılında Kovid-19 salgını nedeniyle yüzde 50 kapasite ile hizmet verdiklerini, vakaların azalmasıyla birlikte yüzde 100 kapasite ile hizmete döndüklerini belirten Özcan, “Pandemi öncesi otobüs sefer sayımız günlük 2 bin idi. .Bu sayı daha sonra çok azaldı.2022’de günübirlik otobüs sefer sayısı arttı.İstanbul.15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda 2022’de günlük sefer sayısı 1170 oldu.Ancak 2023 yılı biraz durgun başladı” dedi.

Sömestr tatili, tatil ve yaz tatiliyle birlikte bu sayının artmasını beklediklerini ifade eden Özcan, “Uçuş sayımız azalsa da firmalarımız iyi para kazandı. Batıdaki firmalar batıdaki firmalardan biraz daha fazla para kazandı. doğu.Yazdan beri bilet fiyatlarına zam yapmadık.Fiyatlarımız uzun süredir sabit.2023 için yeni bir tarife beklemiyoruz,bilet fiyatları bire bir aynı kalacak.Motorin fiyatı Makul bir seviye.Fiyatları yükseltsek yolcu bulamıyoruz.Havayolu şirketlerinin indirim yaptığı dönemlerde yolcu sayımız biraz düşüyor.Uçuş sayımız düşse de doluluk oranımız çok düzgün.Ancak ÖTV indirimi bekliyoruz. dizelde” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu