Ekonomi

TARSİM Berlin’de hasar tespit seminerine katıldı

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) heyeti Berlin’de düzenlenen hasar tespit seminerine ve Zürih’te düzenlenen Hayvan Hayat Sigortaları Çalışma Grubu Toplantısına katıldı.

TARSİM’den yapılan açıklamaya göre, TARSİM, başarılarını son yıllarda uluslararası düzeyde artırdığı temaslarla ve emsal uygulamalara yönelik rol modeli ve yol göstericiliğiyle taçlandırıyor.

Heyet, Berlin’de Uluslararası Tarım Sigortacıları Birliği’nin (AIAG) ev sahipliğinde düzenlenen hasar tespit seminerine ve Uelzener Sigorta ev sahipliğinde ve Swiss Re’nin katkılarıyla Zürih’te düzenlenen Hayvan Hayat Sigortaları Çalışma Grubu Toplantısına katıldı.

Berlin’de düzenlenen, fırtına ve kuraklığın zararlarının incelendiği seminere Tarım ve Orman Bakanlığı, Sigorta ve Bireysel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) ve TARSİM’den yetkililer katıldı.

20 ülkeden 170 katılımcıyla gerçekleştirilen organizasyonda, Almanya’nın tarım sigortaları sistemi, çalışmaları ve mısır eserlerinde hasar tespitinde kullanılan metodolojiler hakkında bilgi alan TARSİM heyeti, seminerin ardından hasar tespit çalışmalarına da katıldı. .

Katılımcılarla fikir alışverişinde bulunan heyet, önümüzdeki yıl Türkiye’de düzenlenecek “Fındık Ürünlerinde Hasar Tespit Semineri” hakkında da bilgi verdi.

Hayvan hayat sigortası uygulamalarına ilişkin bilgi verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, SEDDK ve TARSİM yetkililerinin de yer aldığı bir TARSİM heyeti, Alman sigorta şirketi Uelzener Sigorta’nın Swiss Re’nin katkılarıyla İsviçre’de düzenlenen Hayvan Hayat Sigortaları Çalışma Grubu Toplantısına katıldı.

Almanya, Hollanda, İtalya, Avusturya, İsveç, İsviçre, İspanya ve İsrail’den katılımcıların hazır bulunduğu toplantıda, bu ülkelerdeki hayvan hayat sigortası uygulamaları hakkında bilgi verildi.

TARSİM heyeti, hayvan kayıplarından kaynaklanan ekonomik kayıplar ve salgın hastalıklardan kaynaklanan kayıplar konusunda üreticiler nezdinde devlet düzenleme formu ve hayvan hayat sigortası uygulamalarına ilişkin sunum yaptı.

2024 yılında hayata geçirilmesi planlanan yeni garantiler ve uygulamalar hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu. Program çerçevesinde Agrovet Strickhof Veteriner Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirilen saha çalışmasında hayvancılıkta besleme, bakım, yem ve deneysel uygulamalar hakkında bilgi edinildi. sığırlar.

sehitkamil-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu