Ekonomi

‘Tesla boğası’ndan Bitcoin yorumu

Cathie Wood, önümüzdeki on yılda deflasyon olasılığına karşı korunmak için altın veya nakit yerine Bitcoin’e odaklanacağını söylüyor.

Bloomberg’in Merryn Talks Money podcast’inde 10 yıl boyunca üç varlık sınıfından hangisini elinde tutmayı tercih edeceğine ilişkin bir soruya yanıt olarak Wood şunları söyledi: “Bitcoin kesinlikle. Bitcoin hem enflasyona hem de deflasyona karşı bir koruma çünkü karşı taraf riski yok ve “Kurumlar neredeyse hiç dahil olmuyor. Bu dijital altındır” dedi.

Wood, kripto para birimi konusunda en iyimser seslerden biri olarak biliniyor. Wood daha önce Bitcoin fiyatının önümüzdeki on yılda 1 milyon doları aşacağını tahmin etmişti.

Wood, kripto para piyasasında ETF onaylarından en iyi şekilde yararlanabilecek piyasa oyuncuları arasında yer alıyor. Wood’un firması 21Shares Bitcoin ETF’sine başvururken aynı zamanda Grayscale Bitcoin Trust’a da yatırım yaptı.

Wood ayrıca podcast’te yapay zeka ile Bitcoin arasında bir yakınlaşma beklediğini de söyledi. Wood’a göre bu, “küresel düzeyde mikro görevlendirmeyi ve işbölümünü şu anda hayal edemeyeceğimiz bir şekilde mümkün kılacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu